kontakt@best-media.pl801-033-09425 675-21-27600-501-174

Shipment and payment

Transport

Sprzęt AGD RTV wysyłany jest do Klientów we współpracy z firmami kurierskimi K-EX i RABEN. O terminie wysyłki (dacie nadania) Klient jest informowany za pomocą poczty elektronicznej. W mailu znajdują się informacje przydatne do kontaktu z przewoźnikiem (numer listu przewozowego, telefonu kontaktowego oraz adres strony WWW, na której można śledzić losy przesyłki).

Kurierzy wnoszą do mieszkania przesyłki o wadze do 30kg. Przesyłki o wadze powyżej 30kg dostarczane są "pod dom".

Na terenie Warszawy towar dostarczamy transportem firmowym Best-Media. Transport zawiera wniesienie do mieszkania bez względu na wagę i ilość zamówionych towarów  z wyłączeniem lodówek Side-by-Side / French Door. W przypadku tych lodówek, wniesienie ich powyżej drugiego piętra kosztuje dodatkowo 20 zł/piętro (np. przy dostawie na czwarte piętro, do kosztów dostawy trzeba doliczyć 2 x 20 zł = 40 zł).  Termin i koszt dostaw jest ustalany indywidualnie z Klientem na podstawie złożonego przez niego zamówienia.

Odbiór osobisty możliwy jest w siedzibie firmy Best-Media (07-130 Łochów ul. 1 Maja 5) lub Punkcie odbioru Best-Media Warszawa (03-611 Warszawa, ul. Radzyminska 215) po wcześniejszym ustaleniu z handlowcem terminu wizyty poprzez kontakt telefoniczny lub pocztą elektroniczną.

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000r. nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Kupujący będący konsumentem ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży w terminie 10 dni od daty wydania mu towaru bez podania przyczyny. W przypadku skorzystania z takiego prawa Kupujący zobowiązany jest poinformować o tym Sprzedającego, składając stosowne oświadczenie, które może zostać wysłane pocztą na adres: BEST-MEDIA PAWEŁ OLESZCZUK, 1-go Maja 5, 07-130 Łochów, może to także zrobić drogą mailową na adres sklep@best-media.pl. Zwracany w związku z odstąpieniem od umowy towar musi być kompletny (wraz z pełnym wyposażeniem i akcesoriami, stanowiącymi jego integralną część), nie może nosić śladów użytkowania wykraczających poza zwykły zarząd rzeczą. Do zwracanego towaru należy dołączyć kopię dokumentu sprzedaży. Dokumenty należy przykleić na zewnątrz opakowania tak, aby Sprzedający miał do nich dostęp bez konieczności otwierania przesyłki. Koszt zwrotu towaru ponosi Kupujący. Kupujący ma obowiązek należycie zabezpieczyć odsyłany towar tak, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli dostarczony towar jest niekompletny, bądź nosi ślady użytkowania, wykraczające poza zwykły zarząd rzeczą, BEST-MEDIA zastrzega sobie prawo do dochodzenia od Kupującego odszkodowania, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa. Po otrzymaniu i przyjęciu towaru BEST-MEDIA zwróci Kupującemu jego świadczenie oraz wystawi Kupującemu fakturę korygującą, którą odeśle na adres Kupującego.

W przypadku odstąpienia od umowy należność zostanie przekazana na rachunek bankowy Kupującego niezwłocznie, nie później niż w terminie do 14 dni od dnia otrzymania przez Sprzedającego oświadczenia Kupującego o odstąpieniu od umowy.

Każdy zakupiony towar w naszym sklepie jest fabrycznie nowy i posiada kartę gwarancyjna autoryzowanego serwisu danej marki produktu na terenie Polski. Okres gwarancji zależy od producenta. W przypadku awarii sprzętu należy kontaktować się z autoryzowanym punktem serwisowym producenta w Polsce.

Podstawą rozpatrywania spraw reklamacyjnych oraz zwrotów jest opinia serwisu danej marki, stwierdzająca usterkę bądź wadę w działaniu reklamowanego sprzętu.


Płatności


a) Przelewem - przedpłata na rachunek bankowy. Zapłata za zmówiony towar wraz z kosztami transportu przed dokonaniem wysyłki przez nasz sklep. Przy tej formie płatności, otrzymają Państwo e-maila, który będzie zawierał potwierdzenie zamówienia z kwotą którą należy przelać na nr naszego konta bankowego.

 

b) Za pobraniem - płatne przy odbiorze. Zapłata za zamówiony towar w momencie jego dostarczenia przez firmę kurierską. Pracownik firmy kurierskiej pobiera od Państwa równowartość faktury zawierającej koszty transportu. Przy tej formie płatności, do wartości towaru i kosztów transportu dodawana jest opłata zależna od wartości pobrania ( + 5 PLN za każdy zaczęty 1000 PLN). 

 

d) Raty - płatność ratalna Żagiel Raty lub e-Raty Sygma Bank. Zapłata za zamówiony towar w formie ratalnej na podstawie umowy sporządzonej na zasadach ustalonych przez firmę Żagiel S.A. lub Sygma Bank S.A..Koszty transportu:


Rodzaj zamawianego towaru

Koszt transportu przy płatności przelewem

Akcesoria do okapów, Akcesoria do  zlewozmywaków, Baterie kuchenne, Czajniki, Elektryczne szczoteczki do zębów, Frytkownice, Garnki, Maszynki do mięsa, Roboty kuchenne,  Suszarki, Telefony komórkowe, Tostery, Wentylatory, Żelazka. 15 PLN
Ekspresy do kawy (wolnostojące), Kina domowe, Klimatyzatory, Kuchenki mikrofalowe, Odkurzacze, Okapy kuchenne (mniejsze), Płyty do zabudowy, Szuflady podgrzewające, TV do 32", Zlewozmywaki. 25 PLN 
Ekspresy do kawy (do zabudowy), Okapy kuchenne (większe), TV do 46".  50 PLN
Kuchnie gazowo-elektryczne, Piekarniki do zabudowy, Zestawy piekarnik + płyta, Zmywarki wolnostojące i do zabudowy, Pralki, Pralko-suszarki, Suszarki, Lodówki ( o wysokości do 1.5m), Zamrażarki (małe)  75 PLN
Lodówki (o wysokości do 1.8m), Zamrażarki skrzyniowe,  100 PLN
Lodówki (o wysokość powyżej 1.8m i Side-by-Side) 150 PLN